17:06 / 26.06.2018

Wieczór poezji p.n. JANOWI KOCHANOWSKIEMU - MY WSPÓŁCZEŚNI w Zwoleniu

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

W dniu 22 czerwca 2018r o godzinie 21.00 przy pomniku Jana Kochanowskiego w Parku odbył się XV Wieczór poezji p.n. "Janowi Kochanowskiemu - my współcześni" w ramach obchodów Imienin Pana Jana Kochanowskiego 2018r. zorganizowany przez miejscowy Dom Kultury.



Natalia Anna Wieczerzyńska - Dyrektor Domu Kultury powiedziała na wstępie - "Poezja jest ważna w naszym życiu, jest zwierciadłem naszej duszy, dlatego każdy odbiorca poezji poszukuje w niej wyrazy swojej wrażliwości, swoich uczuć, swoich doświadczeń...".

Zapowiedziała rozpoczęcie Wieczoru poezji p.n. "Janowi Kochanowskiemu - my współcześni"  spektaklem pt. "Czarnoleskie Lata" w wykonaniu Grupy Artystycznej Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.



Następnie odbył się koncert Chóru Kameralnego Domu Kultury w Zwoleniu



XV wieczór poezji p.n. "Janowi Kochanowskiemu - my współcześni" zakończył się występem Elżbiety Adamiak i Jerzego Filara.

Elżbieta Maria Adamiak-Poniedzielska – polska piosenkarka, gitarzystka i kompozytorka z kręgu poezji śpiewanej. Jej najbardziej znana piosenka to "Jesienna zaduma" skomponowana przez nią do wierszy Jerzego Harasymowicza.

Jerzy Filar (ur. 23 kwietnia 1953 w Rzeszowie) – polski kompozytor i wykonawca piosenek z nurtu piosenki poetyckiej, także autor tekstów. Ostatnie dokonania to autorska płyta Cienie, utrzymana w klimacie ballady i bossa novy – nominowana do tytułu albumu roku w konkursie Fryderyki 2001, w kategorii poezja śpiewana / piosenka autorska. W 2017 wydał autorską płytę „Dwie Dusze”.



Adam Dziedzic

Warto również przeczytać / naciśnij Link/