23:06 / 15.06.2018

W miniony weekend KOTTRANS grał w Super Finale EABL - European Basketball League w Windawa.

ZAPRASZAMY na inaugurację nowego sezonu ligi EABL - European Basketball , która odbędzie się w hali Zespółu Szkół Ekonomicznych w Radomiu w dniach 15-16 września 2018r.

W miniony weekend KOTTRANS Radom w dość okrojonym składzie po raz drugi zameldował się na Super Finale EABL - European Basketball League w Windawa.

Bardzo ładne portowe miasto z piękną plażą i wszech obecną krową, nie byliśmy w stanie zliczyć wszystkich ale było ich naprawdę dużo.

Po zwiedzaniu przyszła pora na rozegranie pierwszego spotkania z gospodarzami turnieju Anzāģe/Ventspils, którzy już mieli na swoim koncie wygraną i wyrastali na faworyta turnieju. Warunkami fizycznymi troszkę nas przewyższali, lecz świeżość i szybkość była po naszej stronie.

Pierwsze 2 kwarty to gra kosz za kosz i na przerwę schodzimy z delikatną przewagą 4 Pkt. Konrad Michałek - 21 Pkt. Jacek Wólczyński - 18 Pkt. Patryk Wydra i Sebastian Kotowski po 14 Pkt.

Trzecia kwarta w której mieliśmy zbudować sobie przewagę w ogóle nam nie poszła, lecz to chyba wina 2 Panów z gwizdkami, którzy wprowadzali nowe standardy do swojej pracy  a w połowie kwarty wysłali Wydrę do szatni co nas wybiło z rytmu i zamiast wygrać to przegraliśmy tę kwartę 30-17.

Czwarta kwarta to ostre gonienie wyniku i odrabianie strat lecz ostatecznie ulegamy gospodarzą 98-91 i gramy dalej.  Statystyki z meczu http://www.fibalivestats.com/u/VKL/883712/pbp_en_AU.html

Wygrana w drugim spotkaniu dawała nam awans do fazy PLAY OFF lecz VKL VILNIUS to bardzo dobry i silny zespół, który miał taką samą sytuację w grupie jak my i też musiał wygrać to spotkanie. I od samego początku narzucił nam swój styl gry i z minuty na minutę dokładał powoli punkcik do punkciku. Nawet 27 Pkt. Patryk Wydra nie pozwoliło nam się zbliżyć do świetnie grających Litwinów. VKL VILNIUS 116-58 /29-17;23-13;32-18;32-10/ KOTTRANS Radom. Statystyki z meczu http://www.fibalivestats.com/u/VKL/883717/index.html

Po tym spotkaniu został nam tylko mecz o piąte miejsce z Litewską LSK Technoera Jonava. Po naszym spotkaniu zostały rozegrane eliminacje w konkursie rzutu za 3 gdzie do finału z 13 trafieniami na swoim koncie trafił Patryk Wydra a w Skill challange do finału dostał się Wojtek Nowak. Po ciężkim dniu na hali gdzie jeszcze niedawno ROSA Radom grała z BC "Ventspils" udaliśmy się zasłużony odpoczynek na miejską plażę. Kolejny dzień na Olimpijskiej hali Ventspils zaczęły się dla nas od finałów w konkursach lecz ani Patryk Wydra ani Wojtek Nowak nie dali rady wygrać swoich konkursów. Szybko przechodzimy do spotkania z Litwinami dwie pierwsze kwarty to konsekwentna gra szybkie kontry pozwoliły nam wyrobić sobie 8 Punktowe prowadzenie ale to co zrobił Šarūnas Vingelis który rzucił przeciwko nam 43 Pkt. w tym 7 trójek ostatecznie dało wygraną Technoera Lsk Jonava 96:79 (22:28, 20:22, 33:14, 21:15) KOTTRANS Radom. Statystyki http://www.fibalivestats.com/u/VKL/883774/bs_en_AU.html MVP. Najlepszy naszego zespołu został Wojtek Nowak GRATULUJEMY !!!

A już dzisiaj zapraszamy wszystkich naszych sympatyków na inaugurację nowego sezonu ligi EABL - European Basketball League na halę Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu 15-16 września 2018r. !!!