12:10 / 08.10.2017

TWORZYĆ BY POMAGAĆ - AUKCJA CHARYTATYWNA DLA ZUZI

©Adam Dziedzic-Obiektywnie.info.pl

W dniu 7 października w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się aukcja charytatywna pt. "Tworzyć by pomagać".
Dochód z aukcji zorganizowanej przez Fundację Zagraj w zielone i Caritas Diecezji Radomskiej zostanie przekazany na leczenie pięcioletniej Zuzi wymagającej operacji chirurgicznej.

©Adam Dziedzic-Obiektywnie.info.pl                     Rysunek Zuzi

Po raz kolejny "Artyści radomscy" - (artyści urodzeni w Radomiu, lub jego okolicach) oraz artystów nie związanych z naszym miastem, którzy chętnie na aukcje charytatywne swoje prace przekazują. Również krewni artystów, których nie ma już wśród nas przekazali obrazy: Spadkobiercy Krystyny i Krzysztofa Malczewskich ofiarowali trzy rysunki Rafała Malczewskiego. Na aukcji licytowany był obraz malowany temperą ks. Władysława Paciaka. Natomiast Leokadia Jędrzejewska  mama Stanisława Jędrzejewskiego ofiarowała na aukcję  dwa obrazy, jeden przedstawiający portret mężczyzny, drugi portret Marilyn Monroe.

©Adam Dziedzic-Obiektywnie.info.pl          Stanisław Jędrzejewski JR akwarela. Dar Leokadii Jędrzejewskiej

©Adam Dziedzic-Obiektywnie.info.pl          Anna Michalska-Gąsienica RABKA -olej, płótno

©Adam Dziedzic-Obiektywnie.info.pl          Andrzej Markiewicz PARS, PRO TOTO... DEMON i PŁĘĆ

Podczas licytacji w części artystycznej odbył się koncert Mieczysława Szczęśniaka z zespołem.

©Adam Dziedzic-Obiektywnie.info.pl                      Mieczysław Szczęśniak

Imprezę poprowadziła Magda Gliszczyńska, a prace artystów prezentowała Beata Drozdowska dyrektor "Łaźni"

©Adam Dziedzic-Obiektywnie.info.pl     Beata Drozdowska, Magda Gliszczyńska

Adam dziedzic