11:04 / 16.04.2018

Rosa Radom - TBV Start Lublin 72:70

© Andrzej Romański

Przed własną widownią Rosa Radom pokonała TBV Start Lublin 72:70

Rosa Radom dzięki ostatniej akcji Michała Sokołowskiego wygrała z TBV Startem Lublin 72:70!

Najważniejsze wydarzenia: Radomianie świetnie weszli w mecz i po wsadzie Michaela Frasera prowadzili 7:0. Goście odpowiedzieli na to ośmioma punktami z rzędu, ale później to Rosa miała przewagę. W końcówce pierwszej kwarty trójka Jamesa Washingtona ustawiła wynik na 20:20. W kolejnej części meczu TBV Start potrafił ponownie wychodzić na prowadzenie. Seria 8:0 gospodarzy znowu zmieniała jednak sytuację. Po trafieniu Igora Zajcewa Rosa wygrywała po pierwszej połowie 39:38. Ekipa z Lublina uciekała na sześć punktów w trzeciej kwarcie głównie dzięki skuteczności Washingtona. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego miał spore problemy z konstruowaniem ataku, ale później ofensywa przyjezdnych również się zatrzymała. Po 30 minutach było 57:48. Czwarta kwarta rozpoczęła się od serii 9:0 gospodarzy, a to oznaczało remis. Już do końca mecz był bardzo wyrównany. Ostatnia akcja należała do gospodarzy - kluczowe punkty zanotował Michał Sokołowski (Lewis blokował od tablicy) i to Rosa zwyciężyła 72:70.

Najlepsi strzelcy: Michał Sokołowski zanotował 28 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty. Chavaughn Lewis zdobył 27 punktów i 9 zbiórek.

Ciekawostka: W ekipie Rosy tylko dwóch zawodników przekroczyło barierę 10 zdobytych punktów - A.J. English i Michał Sokołowski.

Statystyka: Zespół z Lublina wygrał w tym meczu rywalizację o zbiórki 42-33, ale nie wystarczyło to zwycięstwa w meczu.

Źródło: Biuro Prasowe PLK