08:10 / 25.10.2017

OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA RADOMIA W PŁYWANIU w AquaPark Neptun

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

W dniu 21 października 2017 odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA RADOMIA W PŁYWANIU w AquaPark Neptun Radom.
Organizatorem był Klub MKS WODNIK wspierany przez miasto RADOM.

Już o godzinie 9.00 rozpoczęła się rywalizacja w której wzięło ponad 300 dziewcząt i chłopców.
Otwarcia dokonała Pani Edyta Jagodzińska – Prezes Zarządu Międzyszkolnego Klubu Sportowego Wodnik.

Uczestniczy startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na czas od serii najsłabszej do najsilniejszej wg rankingu lub czasów zgłoszeń zawodników.
Zawody odbywały się w dwóch blokach startowych od godziny 9.00 i od godziny 14.30 z przerwą na obiad.

Klasyfikacja drużynowa
1. MKS Wodnik Radom, 2. MKS Ochota Warszawa, 3. Klub Pływacki Płetwal Mława, 4. Iuks Muszelka Warszawa, 5. Uks Kapry Armexim Pruszków, 6. UKS Manta Warszawa Włochy, 7. Aquator Kozienice, 8. MUKS Wiking Tomaszów Maz, 9. Olimpia Lublin, 10. Ludowy Klub Sportowy Opocznian, 11 UKS Pirania Targówek, 12. Centrum Staszów, 13. Uks Ósemka Siedlce, 14 UKS Łódź, 15. Klub Pływacki Signovum KPSIG . 16. Mazowsze Miętne, 17. UKS Trójka Puławy, 18. TS Pływak Tomaszów Mazowiecki, 19. UKS 307 Warszawa-Mokotów, 20. MTP " Kormoran" Olsztyn 21. UKS Delfin Piotrków Tryb. 22. KU AZS UMCS Lublin, 23. UKS Skarpa Lublin, 24. UKS G - 8  Bielany, 25. Iskra Konin, 26. Agua Ryki, 27. UKS OLIMIC Warka

W klasyfikacji drużynowej medalowej pierwsze miejsce zajęła ekipa MKS-u Ochota Warszawa. Drugie miejsce przypadło gospodarzom MKS WODNIK , mimo większej ilości zdobytych medali (w sumie 51) o trzy medale więcej od zwycięscy w klasyfikacji MKS Ochota Warszawa. Trzecie miejsce zajął Klub Pływacki Płetwal Mława.

MKS Wodnik Radom zdobył łącznie 51 medali w tym: 15 złotych, 19 srebrnych oraz 17 brązowych.
Mężczyźni zdobyli: 8 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych, natomiast kobiety wywalczyły: 7 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych.

Gratulujemy wspaniałej organizacji OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW RADOMIA W PŁYWANIU. Ponad 300 dziewcząt i chłopców startujących robi wrażenie.

Organizatorzy osiągnęli cel propagowania pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowej dzieci i młodzieży.